Nurt
Rykowisko
13 / 08 / 2023
godz. 20:00

Maja Kleszcz/trio

koncert

Maja Kleszcz - wokal

Michał Jaros - kontrabas

Wojciech Krzak - gitara

Maja Kleszcz - tegoroczna laureatka Fryderyka, przez prasę i krytyków określana jest jako jedna z najlepszych polskich wokalistek. Czy to na estradzie, czy komponując i grając na deskach teatralnych, zawsze przyciąga charyzmą i unikalnym głosem. 14 nagranych płyt, ponad 20 spektakli teatralnych, realizacje telewizyjne, setki koncertów i wiele nagród to jej najlepsza wizytówka.

Karierę zawodową zaczynała w wieku 14 lat w Kapeli ze Wsi Warszawa, zdobywając nagrody (min. BBC Radio, 3 Fryderyki), występując w ponad 30 krajach świata, budząc zachwyt zagranicznej prasy od Tokio po Los Angeles. Po odejściu z zespołu w 2010 zaczyna eksplorować świat brzmień z pogranicza jazzu i bluesa, w pełni rozwijając swoje możliwości wokalne. Specjalnie dla niej pisze teksty Bogdan Loebl, autor znany z legendarnej już współpracy z Tadeuszem Nalepą. Równie dobrze radzi sobie z twórczymi interpretacjami tekstów Agnieszki Osieckiej czy pomnikowymi utworami Ewy Demarczyk. Również ta aktywność została dostrzeżona przez publiczność i krytykę. Liczne nominacje do nagród płyt "Osiecka de Luxe", "Radio Retro" czy "Odeon" owocują Fryderykiem za płytę "B.L.UES" w 2023 roku.

Oprócz specyfiki estradowej, z powodzeniem zajmuje się komponowaniem muzyki teatralnej oraz filmowej. Obdarzona talentem aktorskim, gra również w spektaklach (min. Teatr Narodowy w Warszawie). Jej kompozycje napisane do przedstawienia "Makbet" otrzymują nominację do Fryderyka w kategorii muzyka ilustracyjna. Za całokształt pracy teatralnej w 2019 roku otrzymała Nagrodę Kapituły im. A. Bardiniego i Dyplom Mistrzowski. Jej głos nie pozostawia obojętnym i udowadnia, że nawet dziś możliwa jest bezkompromisowa wiara w sztukę i szacunek dla inteligencji słuchacza.

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek: rezerwacje.s44@gmail.com

Dołącz do grona "LasMecenas" dokonując wpłaty na ZRZUTKĘ

Do góry