Przejdź do treści

LasFest 2020

LasFest

3 Festiwal Teatralny w Lesie

11 — 15 / 08 / 2020

Edycja Mamy Wilka

Edycja Mamy Wilka – 3 odsłona LasFest – drapieżna i czuła jak jej patron – zainspirowana zwierzęciem zamieszkującym lasy okalające Siedlisko Kultury Solniki 44, zwierzęciem przypominającym o swej obecności conocnym rzewnym wyciem czy też sporadycznymi porwaniami młodych sztuk bydła z okolicznych łąk. Budzący respekt swą drapieżną naturą, znakomitą organizacją watahy, siłą i bezkompromisowością, aktywizujący w człowieku postawy wzniosłe i romantyczne, rozczulający troskliwością wychowania młodych, postrzegany jako zwierzę piękne, silne i niedostępne WILK stał się inspiracją do skonstruowania programu trzeciej edycji festiwalu. Będzie to spotkanie ze sztuką o wysokiej randze, która pomimo swej siły, drapieżności, piękna i subtelności pozostaje skryta w rozmaitych „twórczych lasach” – miejscach z których się wywodzi i z których co jakiś czas się wyłania, prezentuje, łowi nowe inspiracje, budzi respekt, zachwyca, by za chwilę zaszyć się z powrotem w swym naturalnym środowisku. Będzie to spotkanie ze sztuką, która pozostawia swój ślad, genotyp w nowych pokoleniach artystów. Będzie to także spotkanie ze sztuką młodych, zainfekowanych wilczym genem twórców. W programie edycji Mamy Wilka pojawią się mroczne eksperymenty teatralne, drapieżne poszukiwania w obrębie lalkarstwa adresowanego do widza dorosłego, poetyckie łowy – próby pochwycenia efemerycznych obrazów i kontemplacje nocnego nieba zdobionego deszczem perseidów, muzyka łącząca w sobie dzikość z harmonią, oraz nowość... leśne kino.

W tegorocznej edycji LasFest, ze względu na sytuację związaną z pandemią, rezygnujemy z nurtów Gatunki rzadko występujące w Polsce (spektakle zagraniczne) oraz Rozmowy z szyszkami (spotkania z twórcami). Wrócimy do nich w kolejnych odsłonach festiwalu. Do zobaczenia w lesie!!!

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Zabłudów. Zadanie zrealizowane przez Stowarzyszenie Promocji Artystycznej we współpracy partnerskiej z Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filią w Białymstoku.

Program

11.08 godz. 20:00

The Monstrum Band

pożegnanie z tytułem

Grupa Coincidentia & Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach

  • Gatunki występujące w Polsce
13.08 godz. 20:00 - 22:00

Studnie światła

Tadeusz Wierzbicki

  • LasLab
13.08 godz. 22:00

Noc Perseidów

Nocny spektakl spadających gwiazd z muzyką na żywo

Nagnajewicz/Jurčo/Skorupski

  • LasLab
14.08 godz. 20:00

Oddaleńcy

Sakowicz/Cempura

  • Młodniak
14.08 godz. 21:30

Młode wilki

Leśny pokaz filmów krótkometrażowych

Replika LFF 2019, kurator Maciej Misztal

  • LasMóvi
15.08 godz. 20:00

Tymański/Ciechowski

Tymon Tymański gra piosenki Grzegorza Ciechowskiego

  • Rykowisko

Jesteśmy tutaj